niedziela, 6 marca 2022

Po hiszpańsku na Warsztatach

 W sobotę, 5 marca 2022 r. w Warsztatach odbyło się szkolenie dot. sporządzania potraw kuchni hiszpańskiej. Szkolenie trwało 6 godzin i obejmowało typowe potrawy z regionu Walencji: zupę wiejską z chorizo, smażone kalmary,tortillę z ziemniakami, patatas bravas i oczywiście paellę z owocami morza oraz bezalkoholową sangrię.

W zajęciach wzięli udział chętni uczniowie oraz nauczyciele: A. Ptak - Gagatek, E. Bernaś, A. Widera, M. Wątor, K. Brożyna, M. Kabała, K. Grzelak, M. Pawelec, E. Kupczyk, K. Wołowiec, D. Mielczarek i P. Banaś.

Było pysznie, kolorowo, pięknie, wesoło i baaardzo udanie!

Naszym szkoleniowcem był Chef Sebastian Michałczyk, który część swego zawodowego życia związał kiedyś z Hiszpanią i stąd jego rozległa wiedza na temat.

Pan Sebastian, co warto odnotować, jest absolwentem naszej Szkoły (rocznik 2006).

Poniżej kilka zdjęć:

















Fot.: P. Banaś


czwartek, 24 lutego 2022

Czterodniowe szkolenie kadry.

 W dniach 17 - 20 stycznia wszyscy nasi nauczyciele odbyli kurs z zakresu nowych trendów sporządzania potraw pod okiem szefów: Marcina Bożka i Artura Zaskórskiego. 

Było bardzo ciekawie, kolorowo, pięknie i pysznie!

Poniżej kilka zdjęć, po więcej odsyłamy na facebooka warsztatów.




























Fot.: P. Banaś


niedziela, 5 grudnia 2021

XXVI Ogólnopolska Olimpada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - etap okręgowy

 W miniony piątek, 3 grudnia uczestniczyliśmy w etapie okręgowy Olimpiady.

Pojechaliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego wraz z niejako "konkurencją" - młodzieżą z I LO im. T. Kościuszki, bo, co tu kryć: wspólny wyjazd generuje mniejsze koszty i jest łatwiejszy logistycznie ;-)

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych technikum żywienia i usług gastronomicznych - M. Kita i M. Oracz., wraz opiekunem - Panem P. Banasiem.

Po zawodach gospodarze ugościli nas obiadem, po czym odwiedziliśmy obowiązkowy na wycieczkach fast food (tak, tak, niezdrowe, ale raz na kilka miesięcy można ;-)

Wróciliśmy pełni nadziei na lepsze jutro i udany wynik.

Prace z 12-stu okręgów w Polsce sprawdzane są w siedzibie Komitetu Głównego Olimpiady w Szczecinie, a wyniki będą ogłoszone za mniej więcej tydzień. Czekamy z nadzieją.

Poniżej kilka zdjęć:






Fot.: P. Banaś