poniedziałek, 20 listopada 2017

Zawodowcy XXI - szkolimy się karmelowo!

W ramach projektu "Zawodowcy XXI" trzech nauczycieli pionu gastronomicznego: Aleksandra Ptak-Gagatek, Karina Brożyna i Anna Lach odbyło szkolenie w dniach 13-15. 11. 2017 r. z zakresu Zdobnictwa Cukierniczego w Karmelu w Europejskiej Szkole Mistrzów "Profesjonal" im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu.
Poniżej kilka zdjęć:






 Fot.: A. Lach, A. Ptak - Gagatek

piątek, 17 listopada 2017

Gra Zawodowców 2017

Dziś w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie - Pierwsza Gra Zawodowców.

Gra skierowana była do uczniów gimnazjów, którzy nader licznie nas dzisiaj odwiedzili.

Gra polegała na odwiedzaniu stoisk zlokalizowanych w różnych miejscach szkoły, odpowiadaniu na pytania i wykonaniu prostych zadań związanych z odpowiednim zawodem.

Wiadomo, że ekipa z Warsztatów nie próżnowała!

Klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych już wczoraj przygotowywała pracownie na przyjęcie gości, a dzisiaj stanęła na wysokości zadania i prezentowała gastronomiczną ofertę edukacyjną Szkoły.

Pod okiem Pań: K. Brożyny, M. Pawelec, A. Lach, D. Mielczarek i Pana P. Banasia udało się zapoznać z działalnością Warsztatów i kształceniem w kierunkach gastronomicznych kilkuset uczestników Gry.
Brawo!
Poniżej kilka zdjęć z naszego aparatu:













Fot: M. Nitecki, B. Żbik
Więcej zdjęć na warsztatowym i szkolnym facebooku ;-)

czwartek, 16 listopada 2017

Bankiecik dla Fundacji

Dziś zorganizowaliśmy mały, skromny, ekspresowy, bankiecik angielski dla członków i stypendystów Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

Kanapki i tartinki były dziełem klasy I TZ (bravo!), pod okiem Pana P. Banasia.

Stół nakryła i obsłużyła gości "zawsze wierna" młodzież z klasy IV TZ.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia:









Fot.: P. Banaś

Egzaminy próbne 2017 - T.15

W ubiegłym tygodniu odbyła się cała seria próbnych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji T. 15 - organizacja usług gastronomicznych, zarówno w części pisemnej, jak i praktycznej.

Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Egzamin próbny z zachowaniem wszystkich procedur przygotowały i przeprowadziły Panie: w klasie IV TZ: E. Kupczyk, a w klasie IV TY: A. Ptak - Gagatek i A. Siurdyban.

Ten "właściwy" egzamin uczniowie będą zdawać w sesji styczniowej, a już teraz mogli się przekonać o "poziomie oleju w głowie"

Poniżej kilka zdjęć z naszego aparatu:





Życzymy powodzenia!

środa, 8 listopada 2017

"Zawodowcy XXI" - kadra się szkoli...

W ramach projektu "Zawodowcy XXI" 6-ciu nauczycieli pionu gastronomicznego, w dniach: 7 - 8 listopada, odbyło dwudniowe szkolenie z zakresu szeroko pojętej kuchni molekularnej w Akademii Molekularnej Jeana Bosa w Lublinie.

D. Mielczarek, A. Ptak - Gagatek, E. Bernaś, A. Lach, M. Pawelec i A Siurdyban, przez dwa dni zgłębiały wiedzę na temat fantazyjnych technik i potraw pod okiem samego Mistrza! #ludziezs1




 Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/Warsztaty-Gastronomiczne-ZS-Nr-1-w-Wieluniu-115301335216628/photos/?tab=album&album_id=1524258144320933

poniedziałek, 6 listopada 2017

O W o Ż i Ż 2017

W czwartek, 2-go listopada br. w Warsztatach odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, przygotowany i przeprowadzony przez Panią D. Mielczarek.

Co cieszy, wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli klasy II TZ, którzy swoją przygodę z nauką o żywieniu (ściślej z przedmiotem: zasady żywienia) dopiero rozpoczynają.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia!





Fot.: P. Banaś

Sobotni obiad

W sobotę, 28 października br. w Warsztatach wyprawiany był obiad dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego.

Młodzież z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowała pod kierunkiem Pań A. Lach i A. Siurdyban pyszny posiłek!

Poniżej kilka zdjęć:










O imprezie można przeczytać tutaj:
http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/wojewodzki-konkurs-krasomowczy-w-wielunskim-muzeum-zdjecia,4294462,artgal,t,id,tm.html

OW i UR 2017

28 października br. w Warsztatach odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok: Gastronomia.

Etap szkolny przygotowały i przeprowadziły Panie: E. kupczyk i A. Ptak - Gagatek. Udział wzięła młodzież z klas I - IV technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Czekając na wyniki życzymy powodzenia!

Poniżej kilka zdjęć: