XXI Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik - etap ogólnopolski

I MIEJSCE W POLSCE ZA CZĘŚĆ PRAKTYCZNĄ TURNIEJU OGÓLNOPOLSKIEGO
"NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK"
ORAZ III MIEJSCE W OGÓLNEJ KLASYFIKACJI
ZA CZĘŚĆ PISEMNĄ I PRAKTYCZNĄ

W dniach 3-5.04.2017 r. we Wrocławiu odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju
"Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik".

Województwo łódzkie reprezentowało 2 uczniów z naszej szkoły -z kl. III ZC: Kamila Glądała i Michał Szwarczewski (w eliminacjach wojewódzkich w Łodzi ww. uczniowie zajęli - I miejsce Michał Szwarczewski i II miejsce Kamila Glądała).

Do etapu ogólnopolskiego przystąpiło 20 uczniów z całej Polski (najlepsi uczniowie wyłonieni podczas eliminacji wojewódzkich).

Etap Ogólnopolski Turnieju obejmował część teoretyczną (uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań) oraz część praktyczną. Do zadań praktycznych należało: wykonanie tortu, ciasteczek bankietowych, figurek marcepanowych oraz rzeźby z czekolady lub karmelu na temat "W krainie dobranocek".

Spośród 20 uczestników z 14 województw wytypowano laureatów, którzy za część pisemną i praktyczną zdobyli powyżej 80 % ogólnej punktacji ww. Turnieju.

Michał Szwarczewski  zajął I miejsce w Polsce w części  praktycznej i III miejsce w ogólnej kwalifikacji za część pisemną i praktyczną. Zdobył również dyplom uznania - Nagrodę Publiczności za najciekawszy wyrób cukierniczy. Kamila Glądała również otrzymała tytuł laureata (IV miejsce w części praktycznej i VII w ogólnej kwalifikacji). Przygotowaniem do Turnieju i opiekunem uczniów w trakcie Finału była. P. Anna Lach.

Nasi zwycięzcy laureaci zostali  zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Michał Szwarczewski również w części praktycznej)